تبلیغات
دانلود پاور پوینت های زیبا | مطالب خواندنی زیبا و پرمحتوا | داستانهای کوتاه - آموزش پاور پوینت 7
 
 


<-BlogDescription->

چگونه یک جدول در اسلاید درج کنیم

 یکی از راههای سازماندهی و ارائه اطلاعات در اسلاید، استفاده از جدول است. جدول‌های Power Point مانند جدول‌های Word یا Excel کار می‌کنند. سطرها و ستون‌ها با هم تلاقی پیدا می‌کنند تا سلول‌هایی ایجاد شوند که بتوانید داده‌ها را در آنها وارد کنید.

بسته به نوع Presentation که می‌خواهید ایجاد کنید، برخی طرح‌ها بصورت خودکار حاوی جدول هستند. گاهی نیز ممکن است بخواهید خودتان یک جدول را در اسلاید درج کنید. در این کار عملی، یاد می‌گیرید که چگونه از این دو روش برای اضافه کردن جدول به Presentation استفاده کنید.

از یکی از اشیاء طرح جدول استفاده کنید

اگر طرح اسلاید شما یک محل برای شیءجدول دارد، روی آن دابل کلیک کنید و به مرحله ۳ بروید. و اگر این محل، چند گزینه برای محتوی دارد، روی دکمه Insert Table کلیک کنید.

یک جدول جدید درج کنید

برای درج یک جدول جدید، از منوی Insert ، گزینه Table را انتخاب کنید یا روی دکمه Insert Table در نوار ابزار Standard کلیک کنید. کادر محاوره‌ای Insert Table باز می‌شود.

سطرها و ستون‌ها را تعریف کنید

 

تعداد سطرها و ستون‌ها را وارد کنید. در هر کادر متنی کلیک کنید و یک عدد وارد کنید یا از فلش‌های بالا و پایین برای انتخاب عدد استفاده کنید. روی Ok کلیک کنید تا کادر محاوره‌ای بسته شود.

جدولی که ایجاد می‌‌شود را مشاهده کنید

 

یک جدول با تعداد سطرها و ستون‌هایی که در مرحله ۳ مشخص کردید به همراه نوار ابزار Table and Borders روی اسلاید ظاهر می‌شود. در اینجا جدولی با چهار ستون و دو سطر می‌بینید.

متن جدول را وارد کنید

بصورت پیش فرض، مکان نما در اولین سلول خالی قرار می‌گیرد و آماده است تا شما داده‌ها را وارد کنید. شروع به تایپ کردن در اولین سلول کنید. از کلید Tab برای رفتن به سلول مجاور بعدی در سمت راست استفاده کنید یا از کلیدهای جهتی برای حرکت در سلول‌های جدول استفاده کنید.

جدول را به پایان برسانید

وقتی که تمام سلول‌های جدول را پر کردید، خارج از آن کلیک کنید تا ببینید که در اسلاید، چگونه به نظر می‌رسد.

*توجه  *

اضافه کردن سطر یا ستون به جدول

برای اضافه کردن یک سطر، داخل سلولی که می‌خواهید سطر جدید را در بالای آن درج کنید کلیک راست کنید و از منوی Insert گزینه Rows را انتخاب کنید. برای اضافه کردن یک ستون، با کلیک کردن بالای ستون سمت چپ ستون جدید، کل آن ستون را انتخاب کنید. روی ستون کلیک راست کنید و از منوی حاصله، گزینه Insert و بعد گزینه Columns را انتخاب کنید.

جابجا کردن یا تغییر دادن اندازه جدول

برای تغییر دادن اندازه جدول، ابتدا آن را انتخاب کنید تا دسته‌های انتخاب، پیرامون آن را فراگیرند. بعد با ماوس ، این دسته‌ها را بکشید. برای جابجا کردن جدول، آن را انتخاب کنید و اشاره‌گر ماوس را روی لبه جدول قرار دهید تا به شکل اشاره‌گر چهارطرفه درآید. بعد جدول را با ماوس به محل جدید در اسلاید بکشید.